Centrum Medyczne Zdrowie realizuje Program Domowej Opieki Medycznej (DOM)

Bezpłatne szczepionki dla osób 75+
15 grudnia 2020
Szczepienia przeciw COVID-19 w placówkach Centrum Medycznego Zdrowie
16 grudnia 2020

Centrum Medyczne Zdrowie realizuje Program Domowej Opieki Medycznej (DOM)

Centrum Medyczne Zdrowie realizuje Program Domowej Opieki Medycznej (DOM) - system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19 z grup podwyższonego ryzyka przebywających w izolacji domowej. Do monitorowania stanu zdrowia pacjentów wykorzystywany jest pulsoksymetr oraz aplikacja PulsoCare. Projekt uruchomiło Ministerstwo Zdrowia.

Pacjentów ze zdiagnozowanym zakażeniem COVID-19 do programu kwalifikują lekarze POZ na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego. Zakwalifikowany pacjent otrzymuje SMS z danymi do logowania w systemie PulsoCare, a ponadto do jego domu listonosz dostarcza pulsoksymetr, dzięki któremu będzie na bieżąco badał poziom saturacji.

Dane dotyczące zdrowia pacjentów są zbierane poprzez system PulsoCare, do którego są wprowadzane wyniki pomiarów pulsoksymetrem i w którym pacjenci odpowiadają na pytania dotyczące stanu zdrowia w ankiecie. Aplikacja mobilna łączy się z pulsoksymetrem przez Bluetooth i sama sczytuje dane o poziomie saturacji i tętnie pacjenta. Dane można również wprowadzić do systemu ręcznie po samodzielnym sczytaniu ich z ekranu pulsoksymetru.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz osób mogących otrzymać nieodpłatnie pulsoksymetr dostępne są na stronie internetowej: https://bit.ly/3oUvese