Dieta warzywno-owocowa

Proponujemy Państwu posty lecznicze w formie wyjątkowej diety warzywno-owocowej opracowanej na podstawie wieloletnich doświadczeń ośrodka Waldtour w Gołubiu współpracującego z dr Ewą Dąbrowską. Organizowane przez nas turnusy z dietą warzywno-owocową, stanowią harmonijne połączenie wypoczynku z troską o zdrowie. Zapraszamy do klimatycznego Klasztoru księży Pallotynów na górze Karczówka w Kielcach w sercu Gór Świętokrzyskich. Każdy znajdzie tu coś zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Na czym polega proponowana przez nas dieta?

Dieta warzywno-owocowa to odmiana postu, który polega na czasowym powstrzymaniu się od jedzenia niektórych pokarmów i oparciu diety wyłącznie o wybrane warzywa z niewielkim dodatkiem owoców. Post pozwala włączyć odżywianie wewnętrzne, czyli autofagię. Dzięki temu możliwe jest samoleczenie się organizmu i jego odnowa na poziomie genowym - co usuwa nie tylko objawy chorób, ale także ich przyczyny.

Post warzywno-owocowy wskazany jest przy poniższych dolegliwościach:

- wysoki cholesterol
- miażdżyca serca i naczyń krwionośnych
- zwyrodnienie stawów
- nadciśnienie
- nadwaga i otyłość
- alergie skórne i pokarmowe
- astma
- przeciekające jelita
- candida
- niedoczynność tarczycy

Dieta pomaga wyeliminować takie objawy jak ogólne osłabienie, ciągłe zmęczenie, brak koncentracji, obniżony nastrój, biegunki, wymioty czy bóle głowy. Stosując się do naszych zaleceń odzyskasz również witalność oraz doskonały wygląd, gubiąc nadmiar kilogramów.

Dieta warzywno-owocowa nie jest uciążliwa oraz nie towarzyszą jej niemiłe objawy, które często pojawiają się przy stosowaniu niektórych diet, takie jak ospałość, drżenie rąk czy ciągłe ssanie w żołądku, gdyż posiłki wywołują efekt nasycenia. Głównym założeniem diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie mu równowagi. Utrata wagi jest dodatkową korzyścią, na którą możemy liczyć wprowadzając zalecane wskazówki żywieniowe.

Dieta warzywno-owocowa pozwala otworzyć się na bogactwo smaków z jednoczesną odbudową kondycji organizmu. Kombinacja smacznych i świeżych warzyw, przypraw oraz ziół zadowolą kubki smakowe nawet najbardziej wymagających smakoszy. Pomysły naszych szefów kuchni to gwarancja przepysznych i urozmaiconych posiłków serwowanych zgodnie z filozofią praktykowaną od wielu lat w naszym ośrodku Waldtour w Gołubiu.

Klasztor Karczówka w Kielcach

Miejscem, w którym odbywa się turnus, jest Klasztor księży Pallotynów położony na południowy zachód od centrum Kielc, na górze Karczówka. Przepiękne widoki na panoramę miasta i Góry Świętokrzyskie oraz liczne tereny zielone tworzą majestatyczny krajobraz sprzyjający wypoczynkowi w ciszy, spokoju oraz dala od zgiełku.

Jak napisał Adolf Dygasiński w „Wędrówkach po zamkach”: „Tarcza słoneczna wysuwa się tu rano spoza Gór Świętokrzyskich, a wieczorem znika poza Karczówką, złocąc ostatnimi promieniami szczyty jej kościoła

Poniżej kilka ważnych informacji organizacyjnych:

W ramach pobytu zapewniamy:

- 3 posiłki warzywno-owocowe dziennie,
- opiekę lekarską i pielęgniarską (konsultacje, pomiar ciśnienia krwi)
- zajęcia ruchowe na sali i w terenie pod opieką trenera (nordic walking)
- wykłady na tematy profilaktyki, leczenia żywieniem, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia,
- możliwość korzystania z sauny, groty solnej
- koncerty i inne atrakcje kulturalne

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z:

- masaży
- zorganizowanego wyjazdu na basen
- zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem w Kielcach i okolicach
- opcji opieki duchowej (rekolekcje, psychoterapia, indywidualna spowiedź)
- oferty Centrum Medycznego "Zdrowie" (odległość 15 minut spacerem): zabiegów fizjoterapeutycznych, kriokomory, diagnostyki i konsultacji specjalistów,
- Fitness klubu 36minut.
- oferty Instytutu Kosmetologii MAEVE

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny:

796 425 838


Informacje dotyczące przygotowania się do pobytu, przykładowego menu, ewentualnych przeciwwskazań dostępne są na stronie: http://waldtour.pl/informacje-dla-gosci/

Terminy

24 lutego 2020 – 8 marca 2020
15 kwietnia 2020 – 29 kwietnia 2020
28 września 2020 – 11 października 2020
16 listopada 2020 – 29 listopada 2020


Cena: od 1400 złInteresujesz się pobytem w Klasztorze Karczówka z dietą warzywno-owocową?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą, w celu przekazania szczegółowych informacji.Informacje dot. ochrony danych osobowych. Zapoznaj się tutaj.
Szczegółowe informacje dostępne również pod numerem telefonu: 796 425 838.

Informacje o organizatorach


Centrum Medyczne Zdrowie

Od 26 lat oferuje usługi w ramach finansowania publicznego i prywatne: Podstawową Opieką Zdrowotną, Rehabilitację, szerokią gamę świadczeń lekarzy specjalistów, diagnostyki i stomatologii. Od początku promuje kompleksowe podejście do opieki zdrowotnej i profilaktykę zgodnie z misją „Pomagamy żyć zdrowo”.

Klasztor Karczówka

XVII-wieczny klasztor Pallotynów na wzgórzu Karczówka w Kielcach - miejsce o wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze. Klasztorne wzgórze jest jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych w mieście. Zarówno malownicze położenie klasztoru, jak i jego czterystuletnia historia są idealną przestrzenią do przeprowadzenia diety lub postu. Wzgórze graniczy z Chęcińsko-Kieleckim Parkiem Krajobrazowym i stanowi początek biegnącej do Chęcin Geologicznej Ścieżki Dydaktycznej i szlaku turystycznego. Jest przy tym doskonałym „punktem wypadowym” do zwiedzania atrakcji turystycznych regionu (m.in. Jaskini Raj, ruin zamku królewskiego w Chęcinach, klasztoru na Świętym Krzyżu, Parku Etnograficznego w Tokarni). Stanowi również bazę spacerową do ciekawych miejsc w samym mieście Kielce – rezerwatu Kadzielnia, geoparku Wietrznia, Pałacu Biskupów Krakowskich i wzgórza zamkowego, Bazyliki Katedralnej.

www.karczowka.com

Ośrodek Waldtour Gołubie

Jeden z pierwszych ośrodków w Polsce oferujący wczasy z dietą warzywno-owocową, działjący od ponad 20 lat pod osobistym nadzorem doktor Ewy Dąbrowskiej. Pobyt w ośrodku Waldtour Gołubie, to nie tylko dieta lub post w najlepszych możliwych warunkach, ale także zdobywanie niezbędnej wiedzy oraz aktywność sportowa dopasowana do wieku i możliwości.

waldtour.pl