Opieka koordynowana to nowy, lepszy wymiar Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Teraz również lekarz POZ będzie mógł zlecić dodatkowe badania specjalistyczne, odpowiednie dla stanu zdrowia pacjenta. Na podstawie kompleksowego wywiadu dobierze odpowiednią diagnostykę, a jeśli będzie trzeba, skonsultuje wyniki ze specjalistą.
Opieka koordynowana dedykowana jest dla pacjentów cierpiących na schorzenia: kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne diabetologiczne. W realizację opieki koordynowanej zaangażowany jest zespół składający się z lekarza rodzinnego, pielęgniarki, dietetyka, lekarzy specjalistów oraz koordynatora, który pełni rolę łącznika między pacjentem, przychodnią oraz lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Pacjent przez cały proces leczenia ma wsparcie koordynatora, z którym jest w stałym kontakcie. Koordynator informuje pacjenta o kolejnych badaniach i wizytach.
Opieka koordynowana zdecydowanie przyspiesza proces diagnozowania pacjenta (pacjent nie musi oczekiwać na wizytę u specjalisty danej dziedziny). W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano choroby z tych zakresów, lekarz rodzinny przeprowadza poradę kompleksową, na której ustala indywidualny plan leczenia.
Opieka koordynowana realizowana jest w naszym Centrum Medycznym Zdrowie, gdzie pacjenci mogą korzystać z szerokiego zakresu konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych oraz terapii. Nasz zespół koordynatorów zdrowia dba o płynność i efektywność leczenia.
Wprowadzenie opieki koordynowanej w POZ wiąże się z poszerzeniem listy badań diagnostycznych, które może zlecić lekarz rodzinny. Chodzi między innymi o: biopsję cienkoigłową tarczycy spirometrię pakiet badań tarczycowych: antyTPO, antyTSHR, antyTG EKG wysiłkowe Holter EKG (24, 48, 72 godz.) USG Doppler naczyń kończyn dolnych ECHO serca. Nowością jest też możliwość konsultowania stanu zdrowia pacjenta przez lekarza Podstawowej Opiece Zdrowotnej z lekarzem specjalistą. Bezpośrednie omówienie wyników badań pacjenta i dalszego przebiegu leczenia między lekarzami, wpłynie na większą skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjenta. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do opieki koordynowanej decyduje lekarz internista podczas wizyty.
Opieka koordynowana prowadzona jest we wszystkich placówkach Centrum Medycznego Zdrowie.
Umawiasz się na wizytę u lekarza rodzinnego, który koordynuje proces leczenia.
W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz kieruje na odpowiednie badania i konsultacje specjalistyczne.
Zostaje opracowany spersonalizowany plan leczenia chorób przewlekłych.
Regularne wizyty kontrolne i badania, monitorowanie postępów leczenia.
Zapewnienie ciągłości opieki w leczeniu chorób przewlekłych.
Wyraź swoją opinię na temat Centrum Medycznego Zdrowie.
Twoje uwagi są dla nas cenne i będą wskazówką do dalszej pracy nad jakością naszych usług.
Zadbaj o swoje zdrowie pod okiem specjalistów.